header-frame
Rozmiar:
Kolor:
odwróć:
Wygląd domyślny:
The Procedure of Admission to the Social Welfare Home

Występ Zespołu Uśmiech z DPS „Chemik”

„Kwiaciarki” Zespołu Uśmiech to muzyczny program artystyczny, z którym warszawski Dom Pomocy Społecznej „Chemik” z ul. Korotyńskiego odwiedził nasz Dom w miniony czwartek 14 marca br. Zespół prowadzony przez Panią Małgorzatę Wojciechowską zaprezentował piosenki, tańce i utwory literackie znane naszym Mieszkańcom z czasów młodości.

Pojawiły się na naszej maleńkiej, jadalnianej scenie kwiaciarki w strojach krakowskich, do których zawitały w gości kwiaciarki warszawskie, wileńskie i lwowskie. Przedwojenne piosenki, choćby ta śpiewana przez Szczepcia i Tońcia, znana pod tytułem „Tylko we Lwowie”, czy „Gdzie są chłopcy z tamtych lat” z polskimi słowami Wandy Siemiradzkiej wprowadziły nas w nostalgiczny nastrój pełen wspomnień.

Wzruszeniu towarzyszyła dobra zabawa, bo i humoru w programie „Kwiaciarki” nie brakowało. Występ „Uśmiechu” przeradzał się miejscami we wspólne śpiewanie, nie mogło więc zabraknąć w programie wszystkim bliskiej i doskonale znanej piosenki „Warszawa da się lubić”. Zaśpiewaliśmy ją wspólnie, po raz kolejny, również podczas bisów.

Czekamy na następne wizyty Pani Małgosi i Jej Zespołu! Tymczasem prezentujemy fotorelację z wydarzenia.

Rozmiar czcionki
Contrast