header-frame
Rozmiar:
Kolor:
odwróć:
Wygląd domyślny:
The Procedure of Admission to the Social Welfare Home

Izba pamięci

Na terenie naszego Domu znajduje się miejsce niezwykłe – Izba Pamięci. Przez lata stała się symbolem ocalenia od zapomnienia wojennej historii Naszej Ojczyzny.

Izba Pamięci została założona w styczniu 2006 r. z inicjatywy Mieszkańca naszego Domu Pana Jerzego Stasiaka – Powstańca Warszawskiego ps. „Jerzy” ze zgrupowania „Baszta”.

Zgromadzone w Izbie unikatowe dokumenty, zdjęcia oraz medale to dary ofiarowane przez Naszych Podopiecznych i ich rodziny. Wyeksponowane zostały również biografie naszych Mieszkańców, m.in. uczestników Powstania Warszawskiego, żołnierzy AK, zesłańców syberyjskich. Tak udokumentowano ich niezwykłe losy.

 

W Izbie Pamięci odbywają się „żywe lekcje” historii dla uczniów, studentów oraz innych zainteresowanych. Podczas tych spotkań nie tylko przybliżamy zasługi naszych Mieszkańców dla kraju, ale również edukujemy dzieci i młodzież w myśl wychowania patriotycznego.

Wszystkich chętnych do odwiedzin naszej Izby, zarówno przedszkola, szkoły, jak i niezależne grupy zainteresowanych lekcjami historii o naszych bohaterach, zapraszamy do kontaktu (telefonicznie), bądź (mailowo).

Poniżej prezentujemy wybrane eksponaty z naszych wyjątkowych zbiorów.

Rozmiar czcionki
Contrast