header-frame
Rozmiar:
Kolor:
odwróć:
Wygląd domyślny:
The Procedure of Admission to the Social Welfare Home

Dom w obiektywie

Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” w Warszawie usytuowany jest na Jelonkach w Dzielnicy Bemowo. Budynek został wkomponowany w zabudowę osiedla mieszkaniowego, pomiędzy ul. Okrętową, Lazurową i Połczyńską. Mieści się na terenie pięknego ogrodu o powierzchni 18013 m2 ze starym drzewostanem, ławeczkami, altanką oraz alejkami spacerowymi.

 

Na rozległym terenie zielonym oprócz alejek wśród roślinności, znajduje się ogród sensoryczny, boisko do gry w boules oraz plenerowa siłownia. Otoczenie DPSu umożliwia organizację wielu ciekawych imprez i wydarzeń okolicznościowych oraz prowadzenie zajęć stałych (więcej można przeczytać w zakładce: Aktualności).

 

W ramach aktywności na dworze i prowadzonej hortiterapii mieszkańcy mogą zakładać na trenie DPS małe ogródki.

 

Boisko do gry w boules

 

Wnętrze Domu

 

Jadalnia

Na terenie placówki znajduje się kuchnia i jadalnia. Mieszkańcy otrzymują posiłki zgodnie z zaleceniami lekarza, mogą korzystać z diety podstawowej, lekkostrawnej, cukrzycowej, wątrobowej. Sala Jadalni wykorzystywana jest również do prowadzenia zajęć grupowych oraz przy organizacji wydarzeń kulturalnych i uroczystości.

 

Pokoje

 

W naszym Domu oferujemy pobyt w kawalerkach, mieszkaniach 2-pokojowych oraz mieszkaniach specjalnie przystosowanych dla osób leżących. Kawalerka jest mieszkaniem o pow. ok. 30 m 2, z własną łazienką, aneksem kuchennym i przedpokojem.

Kawalerka
Kawalerka - część sypialniana

 

Łazienka w kawalerce

 

Mieszkania 2-pokojowe składają się z małego i dużego pokoju, przytulnego przedpokoju, oddzielnej kuchni i łazienki (łączna pow. ok. 36 m 2).

 

Pokój specjalnie przystosowany dla osób leżących (2-osobowy) posiada przestronną toaletę i aneks kuchenny.

 

Ponieważ dokładamy wszelkich starań by podwyższać standardy mieszkaniowe w naszym DPS, nowo wyremontowane mieszkania 2-pokojowe składają się z dwóch dużych pokoi, z łazienką i przedpokojem.

 

Udogodnieniem w opiece nad seniorami i osobami przewlekle somatycznie chorymi są specjalnie dostosowane pokoje kąpielowe, znajdujące się na obu pawilonach w DPS.

 Pokój kąpielowy

 

W gabinetach zabiegowych znajdujących się po jednym na każdym pawilonie, pielęgniarki całodobowo świadczą doraźną pomoc medyczną.

 

Gabinet lekarski

 

Rehabilitacja i fizykoterapia

W ramach oferowanych usług mieszkańcy DPS mogą korzystać z rehabilitacji ogólnousprawniającej oraz z zabiegów w gabinecie fizykoterapii.

 

Klub „Wiarus”

 

Klub „Wiarus” jest miejscem spotkań dla mieszkańców i pracowników. Odbywają się tu stałe zajęcia oraz cykliczne wydarzenia kulturalne (więcej o aktualnych wydarzeniach w DPS w zakładce: Aktualności).

 

Pracownia Terapii Zajęciowej

 

W ramach prowadzonych zajęć w pracowni terapii zajęciowej powstaje wiele pięknych prac artystycznych, które eksponowane są na organizowanych wystawach na terenie Domu i poza nim. (Więcej o ofercie zajęć w DPS w zakładce: Zajęcia Stałe).

 

Miejsca Pamięci

Na terenie Domu znajdują się miejsca upamiętniające wojenną historię naszego kraju. Przed głównym wejściem do Domu znajduje się pomnik Pamięci Walczących o Wolność i Niepodległość Rzeczpospolitej postawiony w 50 rocznicę Sierpnia 1944 r.

W budynku DPS znajduje się Izba Pamięci (więcej w zakładce: Z ŻYCIA MIESZKAŃCÓW – Izba Pamięci).

 

Na terenie placówki znajduje się Kaplica pod wezwaniem Błogosławionego Honorata Koźmińskiego.

Rozmiar czcionki
Contrast